Celkem
0 Kč

Kite & snowkite manuál - sebezáchranná technika

Tuto techniku třeba nepoužijete ani 1x za život, ale jako správný kiter byste ji měli rozhodně znát. Nikdy nevíte, jaké nástrahy vám jízda na moři připraví..

Jestliže se zachraňujete během podmínek za side, side on shore nebo on shore větru, použijte draka jako plachtu, která Vás dopraví zpět na břeh (viz. obrázek).

Nejprve smotejte šňůry, abyste zabránili nepředvídanému startu draka nebo zamotání se do šňůr. Začněte namotávat nejprve jednu ze šňůr minimálně na 3m délky (zkrácením jedné šňůry tak zabráníte samovolnému startu draka z vody). Jestliže byste šňůry začali namotávat ihned současně, drak by vás mohl začít nechtěně táhnout pryč.

Když je jedna ze šňůr dostatečně zkrácená, pokračujte s namotáním zbylých šňůr a zároveň namotávejte i šňůru zkrácenou až do té doby, než se k draku dostanete. Poté dobře zajistěte šňůry na baru gumičkou či omotáním.

Držte draka za kraje křidel (vzpěry na koncích draka) a položte se do pozice body dragu. Vítr Vás zavane až ke břehu. Některé typy kitů mají na uších draka speciální poutka právě pro tyto účely. Jedněmi z nich jsou například draci od firmy Crazy Fly.

Pozor: nikdy se šňůry nesmí při smotávání zamotat do nohou, těla nebo rukou!

Kite & snowkite manuál - sebezáchranná technika
Kite & snowkite manuál - sebezáchranná technika

Pokud nefouká vítr, můžete se jednou rukou držet nafouknutého hlavního banu a plavat ke břehu (board si pouze v tomto případě nechte připnutý na záložním leashi nebo provázku).

Další variantou je při bezvětří ještě lehnutí na kite tělem a plavání ke břehu. Viz. obrázek níže.

Nebo sbalení kitu na board, jeho upevnění a připnutí na záložní leash k noze a plavání ke břehu.

Kite & snowkite manuál - sebezáchranná technika
Kite & snowkite manuál - sebezáchranná technika
Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2024 Kites.cz | All rights reserved. | OBCHODNÍ PODMÍNKY - KONTAKTY