Celkem
0 Kč

Kite & snowkite manuál - mezinárodně používaná pravidla

Každý kiter než se pustí zejména na vodu, by měl znát pár základních pravidel. A o tom si povíme dnes...

Mezi 3 základní a známé mezinárodní znaky patří zejména: startování draka, přistávání draka a potřebuji pomoc. Znaky pro start a přistání jsou poměrně známé, co ale kiteři trochu opomínají je znak, který se užívá v případě, že potřebují nutnou pomoc.

3 základní mezinárodně používané znaky
3 základní mezinárodně používané znaky 

Dalšími důležitými pravidly pak jsou pravidla přednosti v jízdě... a to je právě častý kámen úrazu

1) Vcházející jezdec má přednost před vycházejícím: Vítr je na pevnině někdy dost poryvový, tudíž jezdec, který je na pevnině, může být ve větším nebezpečí a má tak přednost.

2) Setkání dvou jezdců: Jezdec, který má kite ve směru jízdy po své pravé ruce, má přednost v jízdě. Ten, který jej má po levé, musí vést kite co nejníže po větru. Pro toto pravidlo sice není žádný důvod, je však již zachováno jak v dopravě, tak téměř ve všech sportech, hlavně vodních.

Jezdec, jenž jede výše po větru, musí vést kite co nejvýše. Oproti tomu rider, který jede níže po větru, musí vést kite co nejníže.

3) Jezdec jedoucí ve stejném směru jízdy: Ten, kdo jede rychleji, ve stejném směru musí objet toho pomalejšího, ale vždy bezpečně. Ten, kdo jede rychleji, má větší přehled o situaci, proto je pro něj jednodušší vyhnutí. Nesmí ovšem v žádném případě jakkoli ohrozit nebo omezit jezdce jedoucího před ním.


Pravidla jízdy
Pravidla jízdy 

Další používaná pravidla jízdy a mezinárodní znaky si můžete přečíst v kompletním tištěném manuálu...

TOTO JE VÝŇATEK: "MANUÁL KURZU POWERKITINGU"


Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2024 Kites.cz | All rights reserved. | OBCHODNÍ PODMÍNKY - KONTAKTY