Celkem
0 Kč

Jak zvolit správný kurz i jeho délku?

Doporučujeme si nejdřív ujasnit, jak dalece se chcete tomuto sportu věnovat, zda si ho chcete pouze vyzkoušet a pak se uvidí, jestli vás chytne a nebo už máte jasný cíl a víte, že se chcete věnovat konkrétnímu odvětví powerkitingu ? například jízdě na vodě.

Pak je potřeba si ujasnit 2 základní otázky: 1) finanční prostředky 2) čas
Jde tedy nějak ušetřit obojí? Jistě že ANO!

Pokud si chcete nejprve kiting vyzkoušet nebo víte, že se chcete věnovat pouze jízdě po pevném povrchu (sníh, tráva, písek aj.) určitě není potřeba volit dražší kiteboarding kurz na vodě, ale stačí landkiting nebo snowkiting kurz, které jsou v nabídce od základního kurzu na 2,5 hodiny až po 2 denní kurz. Samozřejmě i zde platí, čím delší kurz, tím více se naučíte.

Hlavní výhodou těchto kurzů je, že lokalita je v blízkosti vašeho bydliště (časová i finanční úspora).

Už během první hodinky zjistíte, zda vás kiting chytne a budete chtít pokračovat dále. Kiting se dá provozovat v jakémkoli ročním období. Pokud tedy zvolíte nejprve například 1 denní kurz a kiting vás chytne nebo zjistíte, že byste ještě potřebovali pomoct s rozjezdy - jednoduše si doobjednáte druhý den kurzu a začnete přesně tam, kde jste minule skončili. Neriskujete tedy, že si koupíte např. 2 denní kurz a po 1 dni zjistíte, že už další kurz nepotřebujete?

Jak zvolit správný kurz i jeho délku?
Jak zvolit správný kurz i jeho délku?

Obecně se dá se říct, že během 1 denního kurzu jsou průměrně nadaní žáci schopni samostatného a bezpečného ovládání velkých draků a během 2 denního kurzu jsou schopni samostatné jízdy na lyžích, snowboardu nebo mountainboardu ? dle ročního období.

Podívejte se na následující video, kde uvidíte 2 klienty. Oba začínali jako úplní začátečníci, ale jednomu to šlo lépe, druhému hůř, takže právě zde je například dobré, když zjistíte, že 1 den nestačí doobjednat ještě druhý den.

Kde se lze kurzů na sněhu a trávnatých plochách zůčastnit? Boží Dar, Krkonoše, Vysoké Tatry, Oderské Vrchy, Vysočina, Ostrava, Praha, Brno, Zlín.

Co když je mým cílem ale voda a je teprve jaro, podzim nebo zima?

Snowkiting i landkiting je zároveň ideální přípravou pro vodní variantu - kiteboarding. Budete mít za sebou základy manipulace a jízdy, a tak na vodě pro vás bude začátek jednodušší. Již budete umět ovládat draka a můžete tak zvolit kratší kurz na vodě ? již pro pokročilé, kde se budete věnovat startům draka z vody, sebezáchranné technice záchrany v hluboké vodě, maximální sílu draka a pak konečně první rozjezdy na vodní hladině.

Ideálním místem pro výuku je německá Rujána, kde díky mělké vodě klienti rychle zvládají začátky. Dále vyučujeme v Itálii na Sicílii a během zimy na Kapverdských ostrovů, kde si mimo jiné užijete nádherou dovolenou. Případně také v Egyptě.

Pro klienty, kteří mají jasnou představu, co chtějí a třeba už mají nějaké ty základy získané od kamarádů, nebo samostudiem ? doporučujeme dopilování techniky přímo v konkrétním odvětví powerkitingu.

Pokud již máte nějaké zkušenosti a nezískali jste je přímo u nás ? v zhruba 30 minutovém časovém rozmezí si ověříme, zda vaše techniky a návyky jsou správné a zvládáte vše proto, abychom se mohli posunout dále. Jak vy, tak i my budeme mít jistotu, že vše děláte správně a nemáte špatné návyky, které by mohly omezit další pokroky.

Jak zvolit správný kurz i jeho délku?
Jak zvolit správný kurz i jeho délku?Kurz probíhá vždy po osobní domluvě. Předem od tebe zjistíme požadavky a hlavně dosavadní zkušenosti a podle toho je kurz rezervován a veden. Vždy se snažíme postupovat podle přání klienta.

V každém kurzu je navíc na výběr zvolit skupinovou nebo individuální variantu kurzu.

Při skupinové výuce ? která je standardní je maximální počet 4 klientů ve stejném levelu, kde se klienti dělí po dvou na 2 skupinky s jedním sdíleným kite vybavením. Je to dobré ze tří důvodů: 1) vzájemně se můžete hlídat, jistit a kontrolovat 2) instruktor pak není na kurzu od toho, aby vám pomáhal zvedat draka, ale je tam výhradně od toho, aby vás učil a opravoval chyby 3) celodenní výuka může být únavná a proto je příjemné mít možnost se s někým zase vystřídat a nabrat další síly. To oceníte hlavně u rozjezdů na boardu, kdy bude část výuky nejnáročnější.

V individuálním kurzu máte instruktora a kite vybavení jen pro sebe. To doporučujeme například pro pokročilé, kteří chtějí v co nejkratším čase získat co nejvíce dovedností.

Team Best kites

Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2024 Kites.cz | All rights reserved. | OBCHODNÍ PODMÍNKY - KONTAKTY