Celkem
0 Kč

Kite & snowkite manuál - příprava vybavení

Začíná to právě přípravou vybavení? Dnes tedy jak připravit nafukovacího draka, příště jak navázat správně bar a poté, jaká dodržet základní pravidla pro bezpečnou manipulaci s drakem.

Vybavení:
Kompletní nafukovací drak v jakékoliv velikosti s veškerým příslušenstvím (bar, šňůry, bezpečnostní leash, pumpa), čím menší, tím snazší a bezpečnější manipulace při výuce, dále trapéz (bederní nebo sedací).


Postup při přípravě a navázání draka:

1. krok ? rozbalení draka
Draka vyjmeme z obalu a podélně po směru větru. Zatížíme jedno ucho na straně, která je blíže na větru tak aby pod něj neproudil vítr. Takto zajištěného draka můžeme začít pumpovat vzduchem.

2. krok ? nafouknutí vzpěr
Z pumpy a ventilků nejprve odstraníme nečistoty a pokud nevlastníme draka s centrálním nafukovacím ventilem (EZ), začínáme vždy nafukováním příčných vzpěr. Pumpujeme pomalu a po celou dobu nafukování sledujeme, zda mají vzpěry kompaktní tvar bez prohlubní způsobených přetočením bladeru uvnitř materiálu.

Jsme-li začátečníci, řídíme se tlakoměrem umístěným na pumpě a hodnotou určenou od výrobce (každý typ draka se může nafukovat na různé tlaky). Pokud tlakoměr nemáme, pumpujeme a zjišťujeme pohmatem, dokud nejde vzpěra snadno promáčknout, nebo poklepem kdy má plechovkový zvuk. (běžně se kity nafukují od 7 do 9 PSI, kdy 7 foukají začátečníci a 9 zkušení jezdci)

Toto je pouze náhled článku

Pro zobrazení celého článku se stačí přihlásit

Přihlásit se
Nová registrace
Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2019 Kites.cz | All rights reserved. | Ochrana osobních údajů | Partnerské weby