Celkem
0 Kč

Články

Kite & snowkite manuál - sebezáchranná technika

Počátkem jara jsme díky výjezdům na Rujánu, do Řecka a jiných lokalit na nějakou chvíli vynechali články z Kite & snowkite manuálu.

Jelikož je aktuální letní sezóna, dnes krátce o sebezáchranné technice na vodě...


Kite & Snowkite manuál - bezpečný start

Minule jsme probrali, jak správně nafouknout a připravit draka, poté jak dobře připravit a navázat bar a teď už chybí to poslední... Vzlétnout!


Kite & snowkite manuál - správné navázání baru

Častým problémem začátečníků je právě vyvázání baru na kite. Šnůrky se rády pletou jedna přes druhou a po chvíli už si člověk není jistý, kam která vlastně patří... Správné navázání baru ale zajišťuje bezpečný start.


Kite & snowkite manuál - příprava vybavení

Čas od času, hlavně pak u vody se setkávám s lidmi, kteří začínají kitovat na vlastní pěst nebo absolvovali jen nějaký kratší kurz, kde nebyl dán zřejmě ten správný důraz na přípravu vybavení? Přitom to, jak si připravíte vybavení a zda dodržujete bezpečnost je základ. Takže dnes pár vět k tomuto tématu.


Kite & snowkite manuál - mezinárodně používaná pravidla

Dlouho jsme tady neměli náš Kite & snowkite manuál. Už jsme tady měli pár úvodních informací, vítr a důležitou otázku: kite vybavení. Dnes si tedy řekneme něco mezinárodně používaných pravidlech, které není nikdy na škodu připomínat. Zvláště proto, že stále spousta kiterů je dodnes nerespektuje...


Kite & snowkite manuál - kite vybavení...

V minulém článku jste si mohli přečíst pár informací ohledně větru, jeho kvality, směrech a předpovědích... Samozřejmě více informací je pak v samotném manuálu. Toto jsou pouze jeho výňatky.

Dnes si povíme zase něco o základním rozdělení kitů...


Kite & snowkite manuál - vítr...

Dnes si řekneme něco málo kolem větru, což je základem pro provozování tohoto sportu. Často se setkáváme s tím, že kiteři jezdí ve špatných podmínkách a volí nevhodné lokality, což se týká zejména začátečníků. Více v článku...


Strana 5 / 6