Celkem
0 Kč

Ženy a kite?

V článcích už jsme toho probrali docela hodně, ale o ženách a kitech zase tolik řeč nebyla. Takže, jak kite vnímá většina žen? Jak se k tomu staví nebo proč by do toho měly jít? Co je většinou špatně, když už to zkusí? To si povíme dnes...

Jak můžeme vidět nejen u nás, ale i ve světě, mužů v kitingu je jasná převaha. Rok od roku ale poslední dobou stoupá i počet žen, které se objevují na plážích v přilehlých oblečcích, nebo nejlépe jezdí jen v bikinách. A to se mají kiteři konečně taky na co koukat!

Jenže pořád jich není dost! Kde je problém?

Ženy a kite?
Ženy a kite?

Jen málo žen se rozhodne samo od sebe, že půjde kiting vyzkoušet a prostě se ho naučí. Je to škoda, ale taky realita...

Jedním z hlavních důvodů je ale určitě strach. Ženy (hlavně čím jsou starší) o sebe mají přirozeně větší obavy. Ať už mají rodinu nebo ne, máme to prostě v sobě a jen hrstka žen tuhle přirozenost prostě nepociťuje. Zlomí se to až v momentě, kdy žena sama pochopí, že to opravdu není tvrdý, náročný ani příliš nebezpečný sport. Prostě, že je to jako každý jiný sport - pokud děláš, co máš.

Není to ale jen o obavách. Většinou nastupují na řadu i muži, kteří se své partnerky snaží ke kitingu nalákat. Původně s dobrým úmyslem: aby měla partnerka ráda to co partner a měli společné zájmy, aby mu partnerka nevyčítala odjezdy za větrem do zahraničí nebo pořizování ne zcela levné kite výbavy. No prostě nevidí to ti chlapi vůbec špatně holky! (oni s váma radši pojedou kitovat než vybírat novou kuchyň!)

Následující odstavce nejsou určeny ke čtení ženám! :)

Jenže... ne vždy muži zvolí správný postup. Ženy většinou rády kývnou muži na to, že by si kiting vyzkoušely, ale pak selže jedna z těchto variant:

1) naučím jí to sám - žena je z počátku šťastná, že se jí bude muž věnovat, obskakovat ji a foukat bolístka. Jenže to chlapovi vydrží maximálně den, dva - pak už na tu ženskou prostě nemá nervy! :) Nebudeme si nic nalhávat... Navíc, holkám prostě trvá déle, než se to naučí. Už jen proto, že se trochu víc bojí, takže jí nelze strčit na poprvé do ruky 12m kite v 10m/s! No a děj se co děj... nakonec nastanou buď hádky, útěk chlapa za kitingem, ženská sama ve vodě -> přichází strach, nikdo se jí nevěnuje, popřípadě jí to vytáhne nechtěně z vody atd. No a rázem máme po společném kitování... Příště už prostě nepojede!

2) dám přítelkyni do školy - tohle je v podstatě hodně dobrá volba. Ze zkušenosti opravdu asi 80% párů psychicky vzájemnou výuku viz. bod 1) nezvládne! Takže škola je super, ale nezapomínejte, že tím, že přítelkyni hodíte do školy to nekončí! Potřebuje mít pocit, že i když se učí s někým jiným, tak vy o ní a její úspěchy máte velký zájem.

Řešení: dej ji do kurzu šikovnému instruktorovi, ten na ní trpělivost mít prostě MUSÍ a BUDE :) Ty se v klidu vykajtuj, občas se za ní přijeď podívat, pochválit, večer ji vem za odměnu někam na večeři, jak to všechno zvládla a oslavte první úspěchy. Ke kitingu se rázem může vytvořit úplně jiný přístup... Po absolvování kurzu ve škole to ale nesmí rázem skončit! Ženská než se ujistí, že to zvládá a že jí to jde, prostě bude potřebovat nějaký čas i po kurzu. Takže chlapi vydržte, protože pak budete mít doma bezvadnou parťačku na výlety za větrem! A o žádné kuchyňi nebude řeč! :)

Motivace, motivace, motivace!

Taky záleží na počasí. Když bude přítelkyně třepat celý den kosu, tak si asi úplně dobrou představu o kitingu neudělá. Takže radši do tepla nebo vyrazit na vhodnou předpověď!

Ženy a kite?
Ženy a kite?

Holky a teď už čtěte hlavně vy!

Proč by měly holky jezdit na kitu?

Proč byste měly chtít jezdit vy samy...

Jezdí partner? Pokud tvůj partner má zájem, abys jezdila, tak tuhle šanci nezahazuj. Protože jeho trpělivost a snaha má taky jistou hranici a do čeho má chuť investovat čas i peníze teď po první špatné zkušenosti mít už nemusí. Kiting je úžasný sport a uvidíš, že si ho oblíbíš. Navíc budete mít stejného koníčka, zážitky a může to být čas, který trávíte spolu, mimo každodenní stresy nebo práci.

Nemáš partnera? O to větší důvod se kiting naučit! Právě protože je mužů v kitingu jasná převaha a jde o sport, který je dobrý na fyzičku - třeba tady najdeš parťáka pro život. A že jich na těch plážích je...

Ale holky, není to jen o chlapech! :) Kiting je skvělý sport jako takový. A sama si troufám říct, že ve srovnání s jinými sporty mnohem lepší. Nejen na fyzičku - protože pouhou jízdou procvičuješ opravdu každou část těla. Po prvních zkušenostech s kitingem tě začnou bolet svaly, o kterých jsi dosud ani nevěděla! Takže určitě super kondička. Nebo jsi snad viděla někdy totálně oplácanou kiterku? Jestli jo, tak leda by jezdila málo nebo teprve začínala!

Co takhle noví přátelé? Mi osobně se na kitingu stále líbí to, že stále potkávám nové a nové lidi. A ve spoustě případů najdu i nové nebo dokonce životní přátele! Kajťáci jsou prostě moc fajn lidi. Zajezdíte si, dáte pivko, pokecáte o životě, hodíte flákotu na gril, zasmějete se historkám z ježdění a druhý den to prostě zopáknete. Ta atmosféra je k nezaplacení.

Podívat se do různých koutů světa? I to je díky kitingu možné. A pokud je cestování tvůj koníček - výborně. Víš kolik je po světě skvělých míst, kde kiting provozovat? :)

Žij, bav se, užívej si to, dělej to pro sebe. Je to skvělý relax od všech starostí...

Pokud máš vyšší cíle a chtěla bys to někam dotáhnout, rozhodně máš ohromné šance! Mrkni na níže uvedené vzory...

A jestli tě něco z výše uvedených důvodů nezaujalo, tak už fakt nevím! Tak můžeš začít, abys byla třeba do počtu :)

Zleva: Kristin Boese, Gisela Pulido, Pavla Novotná
Zleva: Kristin Boese, Gisela Pulido, Pavla Novotná

České a zahraniční vzory

Určitě bych nechtěla opomenout české i zahraniční vzory kiterek, které v tomto sportu už něco dokázaly a mohou být mnoha ženám velkým vzorem.

Kristin Boese - původem z Německa. Historicky jedna z nejslavnějších prvních žen v kitingu. Na kontě několik výukových DVD i knih, několikanásobná mistryně světa, která se i po několika letech stále věnuje mimo jiné dívčím kempům, ve kterých se snaží motivovat další ženy ke kitingu. Ukázat jim co vše jim tento sport nabízí, jak může být skvělý a to vše navíc ve skvělé společnosti stejně naladěných dívek.

Gisela Pulido - původem ze Španělska, současná několikanásobná světová šampionka, v tomto roce otevřela krásnou kite base na Tarifě.

A v neposlední řadě česká kiterka Pavla Novotná, nejznámější a nejúspěšnější česká kiterka, která se účastnila i umístila na světovém závodu PKRA.

TAKŽE HOLKY, HURÁ DO TOHO!

A na závěr trochu motivace :)

TAKŽE HOLKY, HURÁ DO TOHO!

Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2024 Kites.cz | All rights reserved. | OBCHODNÍ PODMÍNKY - KONTAKTY