Celkem
0 Kč

Děti a kiting

Hodně rodičů zvažuje, zda své děti kiting naučit. Kdy je ten správný věk? Bude ho to bavit? Zvládne to? Obavy rodičů jsou zcela běžné, proto si pojďme říct něco právě k tomuto tématu.

Pokud se rozhodnete, že své dítě naučíte kiting, má to většinou 2 důvody:
1) vy sami kitujete a chcete do sportovní aktivity zapojit i vaše děti
2) děti samy vás požádají o možnost se kiting naučit

Pokud ke kitingu vaše děti přivádíte z vašeho vlastního zájmu, určitě se nejdříve ujistěte, že zájem je i na straně samotného dítěte a zda to nedělá pouze proto, že vy sami chcete. Můžete mu například ukázat nějaké video z kitingu. Sami zpozorujete, zda dítě sleduje video se zájmem a chce se podívat ještě na něco dalšího, nebo se chce co nejdříve vytratit a jen vám odkýve vše, co chcete slyšet?

Určitě nedoporučujeme ke kurzu kitingu děti jakkoli nutit! Vždy je potřeba, aby chtěly ony samy.

Jestliže se pro kiting rozhodly děti samy, je dost pravděpodobné, že bude značně vysoký i jejich zájem. Což má dobrý vliv na vnímání instruktora, snahu se sport naučit i projev samostatnosti, aby vám dokázaly, že vše zvládnou a nemusíte je pořád u všeho hlídat.

Děti a kiting
Děti a kitingJe mé dítě na výuku připraveno?

Jaké jsou požadavky a co dítě musí splňovat? (toto jsou zobecněné požadavky stanovené ze strany naší kite školy, nemusí to platit všude)

- výška dítěte min. 125-130cm
- váha dítěte min. 30kg
- věk od min. 8let
- vnímavost dítěte poslouchat pokyny instruktora
- fyzické předpoklady dítěte (min. svalový základ - tzn. dítě je zvyklé cvičit, dělá i jiné sporty)

Toto jsou samozřejmě pouze orientační údaje. Každé dítě je jiné. Některé děti tyto předpoklady splňují i dříve, jiné nejsou zvyklé dělat žádné sporty a nesplňují předpoklady ani ve věku 9ti let... Vy nejlépe své děti znáte. Abychom lépe ukázali vhodný příklad, podívejte se prosím na obrázky v tomto článku.

Pokud vaše dítě zatím tyto požadavky nesplňuje, pak doporučujeme absolvovat pouze 1 denní kurz s menšími komorovými draky (do 3m2 velikosti), které také mají bezpečnostní systémy, lehčím dětem výkonem stačí, uvezou je a my je můžeme naučit i jízdu na lyžích dokud nedosáhnou potřebného věku, výšky nebo váhy.

Při objednávce kurzu kitingu je potřeba výše uvedené informace škole bezpodmínečně sdělit. A to proto, že i kite škola se musí na výuku dostatečně připravit. Zajistit si potřebný materiál (obvykle menší velikosti draků, trapézů, helmy) a taktéž vybrat toho nejlepšího instruktora, který má zkušenosti s výukou dětí.

 

                                  

 

Děti a kiting
Děti a kitingJak dítě kiting naučit?

Není nejlepším řešením učit své vlastní dítě... Mnohem lepší je ho svěřit kvalitní kite škole a vybrat vhodný kite kurz pro děti, a to z těchto důvodů:

- instruktor má mnohem lépe zvládnutou metodiku výuky než vy
- instruktor přesně ví na co se s dítětem zaměřit, jak ve výuce postupovat a dodržet bezpečnost
- máte jistotu, že je dítě pod dohledem odborníka
- zamezíte případným hádkám mezi rodičem a dítětem
(Tak posloucháš mě, co ti říkám! Co to děláš? Říkal jsem ti, že to máš držet!? apod.)

Před samotnou výukou v kite kurzu je potřeba podepsat souhlas s účastí dítěte na kurzu a do 15let věku být u kurzu přítomen sám nebo zajistit zodpovědný dozor (rodinný zástupce) během celého kurzu.

Děti a kiting
Děti a kitingJak by se měl chovat rodič při kite kurzu svého dítěte?

Obavy jsou sice na místě, ale přílišný strach, neustálé dotazy na kite instruktora, jestli není kite velký, vítr příliš silný, jestli dítě není slabé apod. ani instruktorovi ani dítěti nedodá pocit jistoty. Proto se během kurzu snažte do výuky instruktorovi nezasahovat a nechte ho pracovat. O vaše dítě se postará, jak nejlépe bude umět.

Doufáme, že jsme vám tímto článkem alespoň z části pomohli při řešení vaší otázky. Další informace na toto téma s dalšími detaily (např. správný výběr kurzu pro dítě) ještě budeme připravovat v jednom z dalších článků.

Všechny uvedené fotky jsou z našich kite kurzů KITE-ŠKOLA.CZ.

Děti a kiting
Děti a kiting
Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2024 Kites.cz | All rights reserved. | OBCHODNÍ PODMÍNKY - KONTAKTY