Celkem
0 Kč

Landkiting - komorové kity a sezóna?

Landkiting sezóna letos díky špatné zimě začíná dříve. Pojďme si tedy říct něco o vhodných a oblíbených dracích na landkiting i o tom, kde lze od jara až do podzimu jezdit.

Ozone Frenzy je v komorových dracích na českém trhu jasnou špičkou a proto si o něm dnes něco povíme... Zajímají nás především rozdíly a novinky modelu 2014 oproti předešlému roku 2013.

Takže jaképak nám 2014 přináší novinky a vylepšení?

Předem je potřeba zdůraznit nově přepracovaný profil křídla, včetně zadních vývazů, což Frenzy umožňuje generovat sílu už samotným pohybem draka. Takže i při minimálním větru (2-3m/s) kite bezproblémově létá a dobře drží tvar i v kraji větrného okna. Navíc se i o něco málo kite v dané velikosti zvětšil (v řádech cm) a přidalo se mu na výkonu.

Nový profil draka, který je okem dobře viditelný když dáte oba modely vedle sebe, má vliv také na rychlejší reakce a tudíž i lepší ''výstřel'' do popu a skoků, což vyznavači poletů jistě ocení.

Ozone Frenzy
Ozone Frenzy

Ale pozor! Vylepšením výše uvedených vlastností se z draka nestal žádný agresor, který by byl určen jen profíkům! Naopak i pro středně pokročilé jezdce je pocitově hodně příjemný a přizpůsobivý. Oproti modelu 2013 je dokonce hodnější, klidnější a ani v poryvovém větru vás nenechá ve štychu. No a když už se začne skákat, sami brzy zjistíte jak vás kite pěkně ponese a dovede až k hladkému přistání... Prostě a jednoduše se míň nadřete!

I při startu z power zóny bude model 2014 dříve nahoře. Dále stojí za zmínku také výpustné ventily v případě silného nárazu o zem. Kdo landkiting provozuje (hlavně když se něco učíte) víte, jak kite při velkém nárazu trpí a jaké hrozí riziko poškození... zejména vnitřních komor. Takže obavy stranou.

zleva nový bar 2014, zprava model 2013
zleva nový bar 2014, zprava model 2013

Nově vypadá taky chickenloop s bezpečnostními systémy, které se opět posunuly o kus dál. A letos si troufnu říct snad revolučně... Na mě osobně působil chickenloop Ozone vždy trochu lacině, i když byl plně funkční. Letošní model ale musím uznat, že zapůsobil i na mě. Konečně to nejen vypadá, ale i funguje tak, jak si u takového modelu draka představuji.

Závěrem: skvělá mašina pro středně pokročilé landkiting / snowkiting nadšence a experty
Cena od 26.900 Kč /5m v kompletu

Ozone Access
Ozone Access

To bychom měli Frenzy, ale za zmínku bezesporu stojí i nejžádanější a nejúspěšnější all-round kite Ozone Access. Jednoduše tedy freeride kite do jakéhokoli terénu. Takže i když se vyskytujete opravdu v náročném terénu, kde se počasí může změnit z minuty na minutu, Access bezpečně přistane za jakýchkoli podmínek a to se ztrátou 100% výkonu.

A jeho další přednosti? Skvělá stabilita, velice intuitivní a snadné ovládání. I u modelu Access mají modely 2014 o něco navýšený výkon oproti modelům 2013, což bylo docíleno snížením vývazových šňůr, takže i Acess se lépe otáčí a reaguje svižněji. Taktéž u Access najdete výpustné ventily chránících draka při drsném pádu na zem, takže můžete zůstat klidní.

U nás Access uvidíte hlavně na landkiting kurzech, protože jeho letové vlastnosti pro začínající kitery a tedy i jejich výuku, celková stabilita a intuitivní, jednoduché ovládání nás opravdu nadchly!

Závěrem: skvělá mašina pro začínající a pokročilé landkiting / snowkiting nadšence
Cena od 21.900 Kč /6m v kompletu

Access
Access

Takže kdy a kde jezdit?

Současný stav počasí i teplot je na landkiting perfektním obdobím! Zem je pevná, nepromáčená a ani tráva po zimě ještě nestihla vyrašit a tak je mnoho spotů dostupných.. Letošní landkiting sezóna tedy bude zdá se hodně dlouhá! A i my z těchto důvodů zahajujeme landkiting sezónu už tento víkend v Praze, Ostravě, Brně i na Slovensku.

Máte zálusk si draka vyzkoušet nebo si nějakou tu mašinku od Ozone vypůjčit?

Žádný problém! Pokud si chcete Frenzy nebo Access otestovat - předem se domluvte na termínu, abychom pro vás draka připravili. (samo, že nakonec záleží i na počasí, ale předběžná domluva je opravdu potřeba, abychom už s draky neměli jiné plány nebo je neměl v rezervaci někdo jiný)

No a pokud zrovna nehodláte draka pořizovat, protože nejezdíte zase tak často, dá se kite vypůjčit již od 465 Kč/4 hodiny.

Přejeme dobré polety s kvalitními draky nad hlavou!

Příště zase něco o nafukovačkách vzhledem k blížícímu se létu, aby bylo také něco ke čtení pro kitery preferující vodu...

Toto je pouze náhled článku

Pro zobrazení celého článku se stačí přihlásit

Přihlásit se
Nová registrace
Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2019 Kites.cz | All rights reserved. | Ochrana osobních údajů | Partnerské weby