Celkem
0 Kč

Nemáš na kiting peníze? Už za měsíc je mít budeš!

JAK ZA POUHÝ MĚSÍC MÍT PENÍZE NA KITE KURZ?



I když se vám bude zpočátku zdát, že tento článek s kitingem nesouvisí, nakonec zjistíte, že ano. A já věřím, že je natolik zajímavý a přínosný, že může mnohým z vás i změnit život. A to nejen v tom, jak najednou najít peníze na kiting, které nyní prostě nemáte?

Čím dál častěji slýchám příběhy lidí, kteří říkají: "já bych se ten kiting tak rád naučil... To je taková paráda! Letos na to ale nemám peníze, tak příští rok? určitě. Našetřím si!" A co se stane příští rok? Hmmm, ona se ta situace nijak nezmění a peníze opět chybí...

Člověku se pak může zdát, že chodí jen z práce do práce, už ho vlastně ani nic nebaví, protože nemá na to si užít trochu té zábavy? Jen starosti, platby, úvěry.

No nemyslete si, že já jsem jiný případ! :) Ale já se rozhodla s tím něco dělat. A víte, co se stalo? Za necelé 3 měsíce jsem si koupila školení za 5.900,- na které jsem strašně chtěla jít a neměla jsem na něj peníze! A když si to tak vezmu - 3denní kiteboarding kurz v zahraničí vás vyjde se současnou slevou do 31.5. na obdobnou částku, takže v létě můžete vesele vyrazit! Stačí se jen řídit následujícími radami.

Co tedy dělat jinak, co je špatně?

Je to naše vlastní hospodaření s penězi, kterému nás nikdo neučil. Bohužel ani ve škole.

Pro zobrazení větší velikosti si obrázek rozklikněte.

Každý z nás má nějaký měsíční příjem. A teď vůbec nezáleží na tom, jaká je jeho výše. Protože člověk, který vydělává 20.000 Kč na tom nemusí být vůbec hůř než ten, který vydělá 200.000 Kč měsíčně. Jde jen o to, jestli se svými penězi umí hospodařit.

"Bohatí lidé si dělají dlouhodobé plány, kdežto chudí lidé si dělají plány krátkodobé."

Každý z nás má nějaký příjem. Ze zaměstnání, z podnikání, z pronájmu nemovitostí, důchodu apod. Pokud si každý měsíc tento příjem rozdělíte dle následujícího grafu, najednou najdete peníze na spousty věcí, které jste mysleli, že si nemůžete pořídit.

Všechny "pytlíky peněz" máte rozděleny přesnými procenty. Je důležité, abyste tyto procenta nepřekročili a pokud vidíte, že vám to nevyjde, bude potřeba se uskromnit! Prostě si nebudete moct koupit košili za 1000 Kč, když vidíte, že na to nemáte, ale bude vám muset stačit třeba 500 Kč. To je samozřejmě pouhý příklad. Každý z nás ví, kde ušetřit může a co prostě mít musí a bez čeho nedokáže žít.

NUTNÉ VÝDAJE ? tady spadají veškeré peníze na nájmy, nákup potravin, oblečení, poplatky za vodu, elektřinu, pojištění apod. Prostě vše co musíte platit, abyste vyžili. (popřípadě si tuto částku můžete ještě rozdělit zvlášť na jídlo a pak ty ostatní výdaje jako: telefon, nájem apod.)

DLOUHODOBÉ VÝDAJE ? zde patří všechno, za co chcete dlouhodobě utrácet. Parádní balíček :) Potřebujete novou televizi, pračku nebo chcete jet na dovolenou s rodinou? Udělat rekonstrukce bytu? tak přesně na to máte tento pytlík peněz. Může se částečně propojovat s balíčkem zábavy.

FINANČNÍ SVOBODA ? každý měsíc od výplaty k výplatě, to asi není to pravé ořechové. Tento pytlík peněz je vaše svoboda. Jsou to peníze, které můžete investovat, aby vám dále vydělávaly. Ale pozor, nemůžete je utratit.

ZÁBAVA ? tady se bavíme a utrácíme za vše, co nám dělá radost. Podle mě hned vedle vzdělávání druhá nejlepší položka. Ano, to je ten pytlík peněz na kiting!!! Pokud se totiž nebudete bavit a nenajdete si peníze na zábavu, tak se z toho života zblázníte! A pozor. Tyhle peníze prostě musíte utratit. Tady nespoříte, nešetříte! Můžete si našetřit např. 3 měsíce na jednu větší zábavu, ale nikdy tyto peníze nesmíte převést do jiného pytlíku peněz.

VZDĚLÁVÁNÍ ? pokud se nebudete vzdělávat, nemůžete se nikam posouvat. Investice do sebe samých jsou podle mého názoru snad povinné. A i tyhle peníze musíte povinně utratit!

DARY ? pokud chcete dostávat, musíte se naučit i dávat. Takže těchto 5% zainventujte do těch, na kterých vám záleží. Kupte jim něco hezkého, potěšte je.

Položte si otázky:

Potřebuji platit předplatné dvou časopisů? Čtu je vůbec?
Vyplatí se mi držet auto, které má tak velkou spotřebu?
Co je pětina položek, které můj rozpočet nejvíce zatěžují?


A ještě poslední rada: vaše peníze musíte opravdu rozdělovat. Pokud necháte peníze na jedné kupce, tak se z toho kolotoče nedostanete. V internet bankovnictví je spousta možností pod-účtů a spořících účtů (zdarma). Nebo si můžete vyrobit pokladničky (třeba z plechovek) na které si napíšete, na co a proč si spoříte, abyste to měli na očích a věděli, proč to děláte.

Ještě stále se vám zdá, že za pouhý 1 měsíc neušetříte 10% z vašeho příjmu, abyste mohli absolvovat třeba 1 denní kite kurz ???



Přeji hodně úspěchů a napište mi, jestli se vám povedlo ušetřit a užít si to, co chcete dělat!

Iveta (Minet KITES.CZ)

Související články

Všechny články
© 2024 Kites.cz | All rights reserved. | OBCHODNÍ PODMÍNKY - KONTAKTY